Szybki kontakt
  • Treść:

    Wystawa „Sportowcy dla Niepodległej: Katyń” w czerwcu została zaprezentowana uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Plansze wyeksponowane w korytarzach budynku budziły duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli.

    Treść plansz w bardzo wyrazisty sposób przedstawia historię sportowców, którym wojna odebrała szanse na realizację życiowych marzeń i możliwość doskonalenia swoich sportowych talentów – mówi Beata Sandak, wicedyrektor ZSP Bytów. – Wystawa zachęca do refleksji, stanowi wymowny obraz tego, jakie okrucieństwo niesie ze sobą wojna, jak rujnuje życie wszystkich ludzi, których dotyka. Ekspozycja odegrała w naszej szkole ważną rolę wychowawczą i za to dziękujemy Instytutowi Łukasiewicza.

    Trwa druga odsłona projektu, na potrzeby której powstało kilka dodatkowych plansz, skierowanych do mieszkańców konkretnych społeczności. Rozwinięto na nich wątki niektórych lokalnych sportowców-patriotów, dzięki czemu wystawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla odbiorców w danym mieście, przywołując w ich pamięci postaci bohaterów z ich rodzinnych stron.

  • Zdjęcie: