Szybki kontakt
 • Treść:

  W programie „Polonia24” ukazała się relacja z uroczystej prezentacji książki „Sportowcy dla Niepodległej. KATYŃ” w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Opracowana przez Fundację Instytut Łukasiewicza publikacja przypomina losy wybitnych polskich zawodników, reprezentantów różnych dyscyplin, którzy zostali zamordowani przez Sowietów.

 • Zdjęcie:
 • Treść:

  Łucznik Zygmunt Łotocki zdobył wiele medali, był wicemistrzem świata i mistrzem Polski. Dzięki niemu odnosiliśmy wiele sukcesów na arenie międzynarodowej – w czasie mistrzostw świata w Warszawie i w Londynie. – mówił Leon Wójcik, pasjonat łucznictwa, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Piasecznie, gość spotkania zorganizowanego przez Instytut Łukasiewicza. –  Jedną zbrodnią to jest to, że ci ludzie zostali zamordowani. Drugą, że ich rodziny były w PRL represjonowane, nie mogły dochodzić prawdy o swoich przodkach. Trzecią zbrodnią byłoby o tych ludziach zapomnieć. Do tego nie możemy dopuścić – podkreślał Leon Wójcik.

 • Zdjęcie:
 • Treść:

  Nowa publikacja oraz wystawa Instytutu Łukasiewicza opowiadają o zasługach kilkunastu spośród kilkuset wybitnych sportowców – ofiar zbrodni katyńskiej. Projektowi przyświeca idea, żeby okoliczności ich tragicznej śmierci nie przesłoniły dokonań i wielkiego dorobku ich życia.

 • Zdjęcie:
 • Treść:

  Historie bohaterów, które pokazujemy w ramach wystawy i w książce, urzekają. Widać w nich ambicję sportową, chęć dążenia do zwycięstwa, szerokie zainteresowania, wykształcenie – mówił dla TVP Polonia Maciej Zdziarski, prezes Fundacji Instytut Łukasiewicza. Publikacja „Sportowcy dla Niepodległej. KATYŃ” jest dystrybuowana w szkołach mistrzostwa sportowego, a wystawa właśnie ruszyła w objazd po Polsce.

  Relację z wydarzenia w Centrum Olimpijskim można obejrzeć na stronie TVP Polonia